ЕКСПОРТНИЙ КОНСАЛТИНГ

Експортний консалтинг – це можливість для бізнесу з амбіціями інтернаціоналізації отримати комплексну підтримку та експертизу у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Зовнішньоекономічна діяльність, вимагає наявності у експортера знань у інших великих сферах, таких як міжнародний маркетинг, продажі, логістика, захист прав інтелектуальної власності, реєстрації товарів та представництв. Також налагодження та розвиток експорту передбачає наявність навичок ведення переговорів, управління ризиками, дослідження та аналізу експортних ринків, ціноутворення, знань англійської мови та мов цільових експортних країн, тощо.
Завдяки досвіду і знанням експортних консультантів, експортер початківець може зберегти час і кошти, а досвідчений експортер збільшити поставки на зовнішні ринки, відкривши нові ринки та знайшовши там надійних партнерів і клієнтів.
Які вигоди від експортного консалтингу?
1. Потенційна економія коштів
Одним з факторів, яким керуються компанії приймаючи рішення про співпрацю з консультантами, незалежно від сфери послуг, є можливість заощадити кошти. Зрештою, жоден бізнес не бажає витрачати більше, ніж необхідно. Консультанти з експорту розуміють це, тому прагнуть знизити витрати компанії експортера всіма можливими способами. Нижче перелічені підходи, якими експортні консультанти допоможуть скоротити ваші витрати.
- Експортний консалтинг – кваліфікований аудит готовності до експорту
Будь-яка гідна експортна консалтингова організація, на першому етапі співпраці, запропонує вам провести аудит. Всеохоплюючий аудит готовності до експорту дозволяє не лише отримати чітке уявлення про підготовленість компанії експортувати, а й дозволить заощадити кошти у майбутньому.
Оцінивши ваші наявні експортні ринки та продукцію на цих ринках, наявність плану інтернаціоналізації, наявність маркетингової стратегії на експортному ринку, виробничі потужності, готовність до збільшення попиту та багато інших критеріїв і процесів, експортні консультанти звернуть вашу увагу на слабкі місця та запропонують максимально ефективний план розвитку вашого експорту.
- Вибір ринку, дослідження та позиціонування на ринку
Обравши найкращий експортний ринок та дослідивши його, компанія експортер нівелює ризик входження у непідходящу країну, що убезпечить від неефективних затрат, як людських, так і фінансових ресурсів.
Правильна класифікація продукції згідно міжнародної Гармонізованої системи опису та кодування товарів, вибір та ґрунтовне дослідження цільового ринку, мають першочергове значення для успішного виходу на експорт.
- Експортний консалтинг – можливість аутсорсингу
Одним із способів заощадити кошти – це передати налагодження та супровід експорту на аутсорсинг, що дозволить компанії не здійснювати пошук та найм штатних фахівців. Якщо консультанти з експорту потрібні на певний період часу, то у випадку наймання штатних співробітників, ви оплачуєте їм заробітну платню щомісячно, навіть якщо вони не завжди мають над чим працювати.
Також процес залучення нових співробітників у компанію, веде за собою усі пов'язані з новим наймом витрати. Ви повинні заплатити за оголошення вакансії, забезпечити нового працівника необхідним офісним обладнанням та програмним забезпеченням, які будуть використовувати нові співробітники. Навички та знання співробітника з експорту необхідно постійно оновлювати і вдосконалювати шляхом проходження навчальних тренінгів, що також є витратою для компанії.
У випадку з аутсорсинговою експортною консалтинговою організацією, ви користуєтеся послугами лише тоді, коли вони вам потрібні і доцільні. А це суттєво економить фінансові ресурси вашої компанії.
2. Експортний консалтинг – економія часу на трудомістких завданнях
Економити гроші – це чудово, але чи роздумували ви про те, що консалтингова компанія з експорту також може заощадити ваш час? Якщо ви коли-небудь пробували самостійно налагоджувати експорт, то можете підтвердити, що це, м'яко кажучи, трудомісткий процес.
Для того, щоб поставити товар в країну експорту, він повинен відповідати законодавчим вимогам та вимогам до якості цієї країни. Як адаптувати склад і характеристики продукту під вимоги країни експорту? Де знайти регламенти, які накладаються на даний вид товарів? Як правильно зробити маркування продукту на експорт? Де зробити необхідні аналізи, що підтверджують відповідність продукту? Без професійної допомоги, відповіді на всі ці запитання експортер може шукати достатньо довго.
Експортні консультанти складуть список законодавчих вимог і регламентів країни імпорту, які діють для вашого продукту, а також нададуть покрокову інструкцію здійснення адаптації продукту до нового ринку.
Крім цього, ви значно звільняєте свій робочий графік. Коли ви витрачаєте свій час на аудит і оформлення документів для здійснення експорту, інші необхідні завдання у вашій компанії відкладаються на другий план. Ви зможете приділити час тому, на чому спеціалізується ваша компанія, а решту зробить консалтингова організація.
3. Експортний консалтинг – надійний супровід експорту
Як ми згадували у вступі, експорт товарів не завжди такий простий, як здається. Існує безліч труднощів, які можуть зробити доставку товарів трудомісткою і/або складною.
Окрім дотримання торгових норм, експортні консультанти можуть працювати з вами для вирішення проблем, з якими ви можете зіткнутися під час експорту. Наприклад, ваш товар/продукція не були доставлені клієнту вчасно через затримки на одному з етапів. Тепер у вас є розчарований покупець, який задається питанням, де його замовлення, проте ви не знаєте як прискорити доставку. Можливо, ваші товари затримуються на митниці через те, що у вас немає дозволу на поставку або ліцензії. А можливо, ви намагалися відправити товар/продукцію, які не пройшли через ветеринарні або радіологічні обмеження. Таких складних ситуацій на експортному шляху може виникати безліч.
Завдяки супроводу, ваш експортний консультант втрутиться в ці складні ситуації і опише вам кроки для вирішення, а також дасть рекомендації, щоб запобігти повторенню проблемних ситуацій.
4. Експортний консалтинг – доступ до цінних партнерств
Щоб здійснити експорт товарів/продукції, вам потрібні фахівці з логістики. Якщо за організацію логістики не відповідає ваша компанія, чи є у вас партнери, до яких ви можете звернутись для організації поставки? Ви можете провести онлайн пошук необхідних контактів, проте часто сприйняте позитивно в мережі, пізніше не відповідатиме реальності.
Все залежить від того, якого типу у вас бізнес: виробничий, торговий чи виробничо-торговий. З огляду на те, що ви експортуєте товари, ви, ймовірно, є роздрібним продавцем або виробником товарів/продукції. У вас може бути невелика логістична команда і один або два склади, але вам потрібно буде розширюватись.
Дозвольте тут вашим консультантам з експорту допомогти. Досвідчені експортні консалтингові організації мають великі контактні бази у різних сферах та галузях, для забезпечення ваших потреб в експорті. Зокрема, серед цих контактів є логістичні компанії, перевірені індивідуальні перевізники, складські приміщення і багато іншого.
Ваші консультанти оперативно зв'яжуть вас з необхідними партнерами, ще раз заощадивши ваш час і кошти. Їхні пропозиції позбавлять вас від спроб і помилок, пов'язаних із самостійним пошуком сторонніх логістичних компаній та складських послуг.
5. Експортний консалтинг – підвищення продуктивності та ефективності
Це одна з найвагоміших переваг експортного консалтингу, яку ми залишили наостанок. Співпрацюючи із досвідченими консультантами по експорту, можна побачити підвищення як продуктивності, так і ефективності вашого бізнесу.
Ріст продуктивності та ефективності експорту, обґрунтовується наявністю у експортних консультантів ряду контактних баз для пошуку необхідних вам клієнтів, доступу до закритих баз даних для отримання свіжої аналітики і статистики по конкретній експортній країні, розуміння етапів експорту та різногалузевих ризиків на цьому шляху.
Як ми згадували в попередньому розділі, коли експортна консалтингова організація рекомендує треті сторони, вони зазвичай заслуговують довіри і є надійними. Отже, можуть допомогти вам у досягненні цілей вашої компанії, а також у підвищенні ефективності та продуктивності.
Етапи роботи в експортному консалтингу агенції Explore
1. Перша зустріч та попередня оцінка готовності до експорту
Завдяки напрацьованому ряду питань щодо готовності до експорту в різних галузях та з різним товаром/продуктом, ми можемо виявити слабкі місця та потреби як молодого, так і досвідченого експортера.
2. Отримання комерційної пропозиції
За результатами нашої оцінки готовності до експорту, ми підготуємо детальну комерційну пропозицію з описом ваших вигод від експорту, практичних результатів експорту, опишемо детально зміст вашого проекту та очікувані якісні і кількісні результати від впровадження кожного етапу проекту, встановимо чіткі часові рамки кожного завдання проекту, розкладемо по полицях організацію нашої співпраці, визначимо команду проекту та оцінимо вашу інвестицію.
3. Узгодження умов співпраці та підписання договору
Після вашого розгляду комерційної пропозиції ми надсилаємо вам примірник договору для узгодження умов співпраці та підписання. Ми пропонуємо лише такі умови співпраці в рамках проекту, які будуть максимально комфортні, безпечні та вигідні вашій компанії.
4. Реалізація проекту
Даний етап є основним та найважливішим. Завдання етапу залежать від узгоджених цілей проекту, і можуть включати вибір цільового експортного ринку серед ряду країн і факторів відбору, проведення маркетингового дослідження обраного ринку, підготовку експортної стратегії для завоювання цього ринку, пошук партнерів і клієнтів закордоном, а також підготовку до участі в міжнародній виставці для налагодження продажів ваших товарів/продукції/послуг.
5. Супровід після завершення співпраці
Завершивши реалізацію вашого експортного проекту, впродовж 1 року ви зможете звернутись до агенції Explore для отримання 5 безкоштовних індивідуальних консультацій, які допоможуть вам тримати руку на пульсі для забезпечення стабільного зростання експорту вашої компанії.
Часті запитання щодо експортного консалтингу
Навіщо мені наймати експортну консалтингову агенцію, щоб вийти на експорт, якщо я можу найняти експорт менеджера?
– ринок праці фахових спеціалістів в Україні по експорту – дуже вузький;
– не всі експорт менеджери здатні проаналізувати якісно ринок і побудувати експортну стратегію;
– зарплата експорт менеджера залежить від обсягів продажу. Він/вона буде продавати, а не займатиметься аналітичною роботою;
– зарплата експорт менеджера за 2 міс. приблизно дорівнює вартості наших послуг, але користуватися нашими підходами і напрацюваннями ви зможете роками.
Для чого мені дослідження ринку і побудова експортної стратегії, якщо я можу обрати країну і розпочати там пошук клієнтів?
Неправильно обраний ринок, де ваш продукт не відповідає вимогам ринку чи смакам споживачів може коштувати місяці беззмістовного намагання продати товар/продукцію/послугу. Це питання альтернативної вартості кількості часу та ресурсів вашої команди, які могли б бути застосовані ефективно і закінчитись відкриттям нового ринку. Неадаптований продукт під вимоги ринку (не всі імпортери готові інформувати виробника про вимоги їхньої країни до продукту) може закінчитись штрафами і ембарго.
Чи даєте ви гарантію, що найнявши вас, я почну експортувати?
Так, за умови, що ви послідовно впровадите в життя всі наші рекомендації щодо підготовки виробництва і товару/продукту/послуги до виходу на обраний ринок і у вас в команді будуть англомовні менеджери з базовими навиками продажів.
Як я можу переконатись в якості наших послуг?
Про нас говорять відгуки наших клієнтів, а також ми можемо надати вам зразки наших звітів і поділитися більше про підходи до роботи.
Висновки
Послуги експортного консалтингу можуть принести багато переваг вашій компанії, що виробляє або продає товари. Консалтингові організації економлять час за рахунок комплексного аудиту та аутсорсингу, підвищують продуктивність і ефективність, і навіть можуть зв'язати вас з необхідними партнерами. Хороший консультант також допоможе вам розібратися в нормативних вимогах, адаптації продукції до вимог ринку і загальних тонкощах експорту.
Якщо ви шукаєте експортних консультантів, агенція Explore готова вам допомогти. Ми працюємо з широким спектром продуктів: від експорту харчової продукції чи виробів з дерева до лікарських засобів і багато іншого.